View Tok Evin Aç Kedileri in a larger map

Friday, April 1, 2011

Manoburger

İzmirde sokakta, açlığınızı yatıştırmak istediğinizde en iyi seçenek ya bir kokoreçtir ya da kumru. İstanbulda terazinin kefesi hamburgecilerden yana ağır basıyor. Yalnız her yerde, tavuk dönerden sonra tabi ki bulabileceğiniz hamburgerciler niteliksiz, yavan; ekmekleri tatsız ve bayat. İstiklal'in sonunda Tünelde bunun istisnası ise Manoburger.

Lezzetli bir hamburgerin iki önemli unsuru vardır: köfte ve ekmek. Manoburgerin her daim iyi pişmiş köftelerinin tadı mükemmele yakın. Yağı, tuzu, baharatı... Aşçının tarifi her ne ise, ortaya harika bir şey çıktığını görmek için öyle yemekten anlayan biri olmak da gerekmiyor. Manoburgerde yumuşacık, az biraz da tatlı ekmeklerin arasında çok iyi bir tad yakalamışlar. Dahası hamburgerin sıradan malzemeleri olan domates, çedar, ve marulun yanında mesela sevdiğim ürünleri olan Ottoman'ın içinde de kullandıkları beğendi gibi farklı yerel lezzetleri de bu evrensel yeme tarzıyla bütünleştirmişler.

Ottoman ve Mano burgerleri favorilerimiz. Değinmeden geçemeyeceğim; bir kaç ay önce menü olayını ortadan kaldırdılar. Patates ve kolanızı ayrı ücretlendiriyorlar artık. Bir hamburgerin fiyatı ortalama 13-14 lira. Köfte sayısını L, XL gibi tercihleri seçerek artırabiliyorsunuz. Bir de patatesleri de mcdonaldsdan falan da çok çok iyi. Afiyet olsun.

Servis 8
Fiyat 7
Lezzet 9

Adres:
Tünel, Beyoğlu


View Larger Map

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.