View Tok Evin Aç Kedileri in a larger map

Friday, March 4, 2011

Kaymakçı Pando

Pando amcayı Beşiktaşlılar iyi bilir. Şehirlerarası yolculuk yaparken tarlaların sınırlarına sıra sıra dizilmiş kavakların yola yakın ucunda köy usulü kahvaltı ya da gözleme türü lezzetler sunan bakımsız, salaş ama bir o kadar da samimi yerler vardır. Pando amca da Beşiktaş çarşının göbeğinde sıra sıra binaların arasında böyle bir yer olarak kalmayı başarabilmiş bir mekan.

Dışarıdan sönük mavisiyle göze batmayan dükkanda ilk yapmanız gereken şey kendinize bir yer bulmak olmalı çünkü sokaktaki iki masayı da hesaba katarsak hepi topu 10-15 kişilik yeri var Pando’nun.

Yerimizi de bulduysak sıra siparişimizi vermeye geliyor. Sahanda yumurta, sucuklu yumurta bu mekanın favorisi. Yumurtanın da favorisi mi olur demeyin. Yumurtayı nasıl seviyorsanız o şekilde sipariş verin ve yanına da bal kaymağınızı söyleyin. Bal kaymak için gelen çok insan var. Ekmeğinizi bandıra bandıra yerken ne demek istediğimi anlayacaksınız. Dilerseniz bunların yanına peynir ve zeytin de ekleyebilirsiniz. Yalnız peynir ve zeytin pek güzel değil; uyarmadı demeyin.Bu arada Pando Amca hakkında, yaşından olsa gerek, biraz huysuz olduğunu söyleyenler var. Ancak ben ne zaman gitsem sessiz, sakin sadece yemeye odaklandığımdan mıdır nedir böyle bir şeyle henüz karşılaşmadım.

Sonuçta Beşiktaş'ta öğlen vaktini de geçirmediyseniz kahvaltı için ara sıra uğramanız gereken, bazen kaçtığınız mekanlardan biri Pando Amca.

Servis 5
Lezzet 8
Fiyat 6

Adres:
Pando Kaymak
Mumcu Bakkal Sokak,
Beşiktaş Çarşı içi, İstanbul


View Larger Map

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.